service-shape
service-shape

Kedy potrebujete test na COVID-19?

Zistite, kedy potrebujete absolvovať COVID-19 test, kedy potrebujete oficiálne potvrdenie,
a prečo sa test oplatí absolvovať.

Pred cestou do zahraničia

Pred cestou do zahraničia

Test na COVID-19 potrebujete pred cestou do vybraných krajín, prípadne pri tranzite cez určité krajiny. Zoznam krajín aj podmienky sa neustále menia, preto ich pre vás pravidelne aktualizujeme v článku "Ktoré krajiny môžeme navštíviť"

Po návrate zo zahraničia

Po návrate zo zahraničia

Test na COVID-19 potrebujete po návrate zo zahraničia, ak ste navštívili tzv. rizikové krajiny. Aktuálny zoznam rizikových krajín nájdete v článku "Ktoré krajiny môžeme navštíviť"

Riziko nákazy

Ak chcete mať istotu

Chcete si byť istí, že ste sa nenakazili? Test na ochorenie COVID-19 si môžete nechať urobiť aj preventívne ak chcete mať istotu, že ste zdraví.

about-shape
Pelikan doktor
Priebeh testovania na respiračné ochorenie COVID‑19

Ako prebieha testovanie na koronavírus?

Jediným spoľahlivým spôsobom, ako zistiť prítomnosť koronavírusu v tele, sú v súčasnosti PCR testy. Testy sa realizujú výterom z hltanu a nosohltanu. Ide o molekulárnu metódu, ktorá je vysoko špecifická a citlivá. Používaný test sa zameriava na prítomnosť ribonukleovej kyseliny (RNA) vírusu, pričom cielene vyhľadáva unikátne gény SARS-CoV-2 vírusu, ktorý spôsobil pandémiu.

 • ab-thumb
  Vyberte si miesto a termín odberu

  Objednajte sa do jedného z dostupných odberových miest po celom Slovensku.

 • ab-thumb
  Vyplňte potrebné údaje v krátkom dotazníku

  Ide o údaje osoby, ktorá bude testovaná - najmä meno, vek a telefónne číslo.

 • ab-thumb
  Pripravte sa na výter

  Nemajte strach - odber vzorky prebieha bezbolestne výterom z hrdla a nosa. Odber sa realizuje "Drive-through" priamo z vášho osobného auta, ktorým prídete do vybraného odberového miesta. Ak nemáte auto, je možné aj "Walk-through" testovanie, na test sa teda dostavíte pešo.

 • ab-thumb
  Počkajte na výsledok

  Výsledky testu dostanete čo najskôr, maximálne však do 48 hodín priamo na e-mail alebo SMS správou. V prípade, že potrebujete aj fyzický certifikát s výsledkom testu, stačí si vybrať požadovaný typ certifikátu.

Objednajte sa na PCR test so zľavou

Pelikán vám prináša možnosť PCR-RT testovania s výsledkom do 26 hodín.
Certifikát je k dispozícii v SK/ENG/DE jazyku.

Zadajte váš e-mail, kliknite na tlačidlo „Získať zľavu“ a my vám obratom zašleme zľavový kupón, s ktorým sa budete môcť objednať na PCR test za zvýhodnenú cenu vo vašom meste.

about-shape
Dôležité informácie pred testom na COVID‑19

Pokyny a dôležité informácie pred odberom

Testovanie na ochorenie COVID-19 je určené pre dospelých a deti od 10 rokov. V prípade pacienta mladšieho ako 18 rokov, je potrebné, aby prišiel v sprievode zákonného zástupcu, ktorý udelí súhlas na odber biologického materiálu.

 • ab-thumb
  2 hodiny pred odberom nejedzte

  Minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu.

 • ab-thumb
  Zabezpečte si ochranu tváre rúškom

  Chráňte seba aj ostatných a dbajte na to, aby ste mali dýchacie cesty prekryté rúškom.

 • ab-thumb
  Identifikujte sa platným občianskym preukazom

  Odber vzorky prebieha “Drive-through” priamo z vášho osobného auta, ktorým prídete do vybraného odberového miesta. Pre tých, ktorí nemajú auto, je možné aj "Walk-through" testovanie.

 • ab-thumb
  Príďte presne na objednaný čas na zvolené odberové miesto

  Po príchode na vybrané miesto sa riaďte pokynmi personálu pri vstupe na testovacie odberové miesto.

about

Objednajte sa na PCR test so zľavou

Využite zľavu od Pelikána na PCR test na ochorenie COVID-19. Zadajte váš e-mail a špeciálny Peli kód, ktorý ste získali. Po kliknutí na tlačidlo "Získať zľavu" vám pošleme zľavový kupón, s ktorým sa budete môcť objednať na PCR test za zvýhodnenú cenu.

OBJEDNAŤ SA
action-shape

Často kladené otázky

 • Do ktorých krajín je potrebný test?

  Magazín Pelipecky pre Vás spísal zoznam všetkých krajín s aktuálne platnými reštrikciami, vrátane informácií o nutnosti testu.

 • Ako mi bude doručený výsledok testu?

  Výsledok vyšetrenia Vám bude doručený SMS správou a e-mailom, najneskôr do 48 hodín. Ak potrebujete papierové potvrdenie, musíte si poň prísť osobne.

 • Je potvrdenie o teste platné vo všetkých krajinách?

  Výsledok testu je platný vo väčšine krajín, avšak niektoré krajiny môžu vyžadovať vlastný test na hranici/letisku. Odporúčame Vám pred cestou skontrolovať aktuálne platné pravidlá v jednotlivých krajinách.

 • Potrebujem test, aj keď v krajine len prestupujem?

  Odporúčame si VŽDY pred cestou skontrolovať aktuálne platné podmienky tranzitu pre danú krajinu.

 • Akým spôsobom prebieha odber vzorky?

  Odber vzorky prebieha “Drive-through” priamo z Vášho auta, ktorým prídete do odberového miesta. Drive-through testovanie je možné absolvovať len osobným autom. Pre ľudí, ktorí nemajú auto, je možné aj "Walk-through" testovanie.

 • Akým spôsobom sa robí test? Odberom krvi alebo výterom?

  Jedinou spoľahlivou cestou, ako zistiť prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v tele, sú v súčastnosti PCR testy, ktoré sa realizujú výterom z hltanu a nosohltanu.

 • Môžem pred odberom jesť a piť?

  Minimálne 2 hodiny pred odberom nesmiete jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu.

 • Treba sa na odber špeciálne obliecť/chrániť sa?

  Na odber je potrebné prísť s rúškom na tvári. Pri vstupe Vám bude zmeraná telesná teplota, v prípade zvýšenej teploty Vám odber nebude vykonaný.

 • Môžem ísť na test, aj keď som chorý?

  Pri vstupe Vám bude zmeraná telesná teplota, v prípade zvýšenej teploty Vám odber nebude vykonaný. V prípade klinických príznakov ochorenia termín odberu zrušte a kontaktujte svojho lekára.

 • Robia sa PCR testy na COVID-19 aj deťom?

  Testovanie na ochorenie COVID-19 je určené pre dospelých a deti od 10 rokov. V prípade, ak pacient ešte nemá 18 rokov, je potrebné, aby prišiel v sprievode zákonného zástupcu, ktorý udelí súhlas na odber biologického materiálu.

#pelipecky

Prečítajte si zaujímavé novinky súvisiace s cestovaním v čase pandémie.

lab-blog
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť

V tomto článku nájdete všetky dôležité informácie a rady súvisiace s COVID 2019-nCoV (koronavírus), ktorý pochádza z čínskeho mesta Wu-Chan a bol prvýkrát nahlásený 31. decembra 2019.

lab-blog
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19)

Krajiny Európskej únie postupne uvoľňujú opatrenia, ktoré zaviedli pred niekoľkými týždňami z titulu šíreniu nového koronavírusu. Mnohé aerolinky už tiež obnovujú svoju prevádzku a tak postupné rušenie...

lab-blog
Kam ísť tento rok na dovolenku? TRENDY 2020 ovplyvnil koronavírus

Vlády jednotlivých krajín už začali uvoľňovať podmienky a výraznejšie otváranie hraníc a uvoľňovanie opatrení sa očakáva od polovice júna. Už dnes preto vieme, ktoré krajiny chcú na leto otvoriť svoje hranice a prijať turistov.

Novinky o vyvíjajúcej sa situácii ohľadom koronavírusu si môžete prečítať aj v novej Pelipecky appke:

Stiahnuť prostredníctvom App Store Stiahnuť prostredníctvom Google Play